Ładowanie Wydarzenia

 Niewidoczny destruktor, czyli  jak pracować z lękami charakterystycznymi  dla życia  w związkach. Paradygmat poznawczo behawioralny.

Zgłaszające się na terapię pary często prezentują wyraźne i intensywne emocje. Wśród nich dominują  zniechęcenie, nieufność, złość  i wrogość . Tymczasem bardzo często pod tymi emocjami kryją się lęki, o których małżonkowie nie mówią, a bywa także, że ukrywają je nawet sami przed sobą. Lęk to emocja , która  znacząco wpływa na kształt i przebieg interakcji małżeńskich. Lęk ukryty i nie będący w  ślad za tym przedmiotem pracy  zakłóca proces terapeutyczny czyniąc go mniej efektywnym i bardziej frustrującym dla wszystkich stron terapii.

Definiowanie lęków i ich genezy, ustalanie powodów ich ukrywania, prowadzenie terapii w taki  sposób, aby można było z nimi pracować w bezpiecznym klimacie  to tylko niektóre umiejętności niezbędne do  dla wszystkich sposób, Uczestnicy warsztatu zapoznają się z najbardziej charakterystycznymi lękami występującymi w różnych sytuacjach w związkach. Nauczą się identyfikować towarzyszące im myśli automatyczne i kryjące się za nimi przekonania kluczowe. Zapoznają się z metodami pracy  i prowadzenia dialogu , które umożliwiają wydobywanie zarówno samego lęku jak i towarzyszącym mu myślom spod często bardziej na pierwszy rzut oka  widocznych emocji oraz efektywną pracę z nimi.

Warsztat obejmuje następujące zagadnienia :

  1. Najważniejsze lęki występujące w interakcjach małżeńskich – typologia, geneza, przejawy.
  2. Metody prowadzenia rozmów z parą w celu zdefiniowania ukrytych lęków.
  3. Techniki pracy z poznawczymi aspektami lęków.
  4. Techniki pracy zmierzające do uzyskania akceptacji i empatii wobec wzajemnych lęków u partnerów.

Prowadzenie: Wojciech Stefaniak – psycholog, psychoterapeuta poznawczo behawioralny, psychoterapeuta schematu , superwizor- dydaktyk PTTPB.

Zajęcia będą miały charakter warsztatowy. Niezbędna wiedza teoretyczna  będzie poparta ćwiczeniami praktycznych umiejętności terapeutycznych  w oparciu o opisy przypadków autentycznych terapii małżeńskich.

Czas 10 godzin wykładowych  ( 9-18)  24.04.2021. 

Cena 400 PLN.

(Powyższa kwota jest kwotą netto. Ponieważ  interpretacje podatkowe dotyczące zwolnienia szkoleń z podatku VAT nie są ostateczne i mogą ulec zmianie, należy brać pod uwagę możliwość modyfikacji stawki VAT w cenie  zależnie od obowiązujących w danym okresie przepisów podatkowych. W chwili obecnej korzystamy  ze zwolnienia z podatku  VAT.)

Zajęcia odbędą się w trybie on-line. Pobierz klienta aplikacji ZOOM do udziału w zajęciach on-line. Do uczestnictwa w szkoleniu online, niezbędny jest komputer lub smartfon z dostępem do internetu, kamerą, mikrofonem i głośnikiem oraz spokojne miejsce do pracy. 

Udostępnij ten artykuł!

Przejdź do góry