Ładowanie Wydarzenia

Osobowość psychopatyczna

Mimo często występującego przekonania , ze pacjentom z osobowością psychopatyczną nie można pomóc,  dzięki terapii w modelu pracy poznawczo behawioralnej  wypracowano szereg metod , których zastosowanie  pozwala  bardziej obiecująco spojrzeć na to trudne zagadnienie. Warsztat poświęcony jest pracy z problemami jakie są charakterystyczne dla funkcjonowania pacjentów z osobowością psychopatyczną. Składa się z następujących części:

  1. Omówienie charakterystyki osobowości psychopatycznej  i  etiologii cech w świetle współczesnych badań.  Odmiany osobowości psychopatycznej
  2. Zasady diagnozy, problemy występujące podczas diagnozy, diagnoza różnicowa. Zaburzenia współwystępujące.
  3. Konceptualizacja zaburzenia w ramach modelu poznawczo behawioralnego. Typowe problemy, sposób myślenia, charakterystyczne zniekształcenia poznawcze i strategie radzenia sobie. Podobieństwa i różnice w konceptualizacji poznawczo behawioralnej i stosowanej w terapii schematu
  4. Tworzenie planów  terapii . Cele strategiczne i taktyczne.
  5. Omówienie i prezentacja technik pracy terapeutycznej stosowanych w leczeniu zaburzeń osobowości psychopatycznej .
  6. Omówienie istotnych cech relacji terapeutycznej stosowanej w pracy z pacjentami z osobowością narcystyczną. Typowe pułapki i problemy występujące  w relacji z tymi osobami. Sposoby ochrony terapeuty przed dysfunkcyjnymi  strategiami  stosowanymi przez pacjenta podczas terapii. Ćwiczenia świadomego budowania właściwej  relacji terapeutycznej .
  7. Ćwiczenia warsztatowe pracy z interwencjami terapeutycznymi  w oparciu o przykłady z pracy klinicznej.

Prowadzenie: Dorota Kamińska

Zajęcia odbędą się w trybie on-line. Pobierz klienta aplikacji ZOOM do udziału w zajęciach on-line. Do uczestnictwa w szkoleniu online, niezbędny jest komputer lub smartfon z dostępem do internetu, kamerą, mikrofonem i głośnikiem oraz spokojne miejsce do pracy.

Zapisz się

Udostępnij ten artykuł!

Przejdź do góry