Ładowanie Wydarzenia

Praca z parą pozostającą w nasilonym konflikcie

Warsztaty odbędą się w trybie on-line!

Pary pozostające w konflikcie silnie odczuwają pogorszenie jakości swojego związku. Jednocześnie z powodu charakteru i stylu konfliktowej interakcji – kłótliwości, obrażania się i zadawania psychicznych ran zwykle skutecznie blokują proces poprawy, powodując tym samym nieuchronne wzajemne oddalanie się i rosnącą wzajemną niechęć. Tego typu sytuacja skutkuje również brakiem postępów w terapii. Istotnym elementem pracy w takiej sytuacji jest redukcja objawów destrukcyjnej konfliktowości  oraz trening rozwiązywania  konfliktów w adaptacyjny sposób. Uczestnicy warsztatu zapoznają się ze sposobami radzenia sobie z trudnymi zachowaniami partnerów  podczas sesji ( niekontrolowane wybuchy złości i wzajemna dewaluacja). Nauczą się pracować ze złością i wykorzystywać ją w procesie terapii.

Warsztat obejmuje następujące zagadnienia:

  1. Charakterystyka adaptacyjnych i nieadaptacyjnych konfliktów w parze.
  2. Analiza wzorców interakcji obecnych w trakcie konfliktu.
  3. Techniki pracy ze złością i z konfliktem
  4. Rozwiązywanie trudnych sytuacji na sesji wywołanych destrukcyjną konfliktowością

Czas – 10 godzin wykładowych 

Termin : 30.05.2020

Koszt : 350 złotych

Prowadzenie: Wojciech Stefaniak – psycholog, psychoterapeuta poznawczo behawioralny, psychoterapeuta schematu , superwizor- dydaktyk PTTPB więcej o prowadzącym warsztaty.

Warsztaty odbędą się w trybie on-line!

Zajęcia będą miały charakter warsztatowy. Niezbędna wiedza teoretyczna  będzie poparta ćwiczeniami praktycznych umiejętności terapeutycznych  w oparciu o opisy przypadków autentycznych terapii małżeńskich .

Zapisz się