Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Praca z parą z problemami seksuologicznymi.

Życie seksualne jest tematem często unikanym podczas pracy terapeutycznej w układzie partnerskim. Biorąc pod uwagę, iż psychoterapia w nurcie poznawczo-behawioralnym stanowi skuteczną metodę pracy z seksualnością człowieka warto podejmować ten temat i włączyć go do procesu terapeutycznego. Trudności w obszarze życia seksualnego par wpływają na pogorszenie relacji oraz  jakości związku niezależnie od tego, czy są pierwotnym problemem w relacji, czy wtórnym, będącym konsekwencją wzajemnej niechęci. Unikanie podejmowania tematu seksualności podczas procesu terapeutycznego pary może skutkować brakiem postępów w  terapii.

Uczestnicy warsztatu poznają najczęstsze dysfunkcje seksualne występujące w układzie partnerskim, nauczą się zbierać wywiad seksuologiczny, przyjrzą się własnym trudnościom w pracy z tym obszarem, poznają techniki wykorzystywane w pracy z problemami seksuologicznymi.

Warsztat obejmuje następujące zagadnienia:

  1. Najczęstsze problemy seksuologiczne zgłaszane przez pary.
  2. Zbieranie wywiadu seksuologicznego z parą.
  3. Wpływ trudności w życiu seksualnym na relację.
  4. Wybrane techniki stosowane w terapii seksuologicznej par.
  5. Planowanie procesu terapeutycznego z uwzględnieniem technik terapeutycznych.

Czas: 10 godzin

Termin: 8.02.2020

Koszt : 350 złotych

Prowadzenie: Joanna Twardo – Kamińska

Zajęcia będą miały charakter warsztatowy. Niezbędna wiedza teoretyczna  będzie poparta ćwiczeniami praktycznych umiejętności terapeutycznych  w oparciu o opisy przypadków autentycznych terapii małżeńskich .

Zapisz się