Ładowanie Wydarzenia

Osobowość narcystyczna

Osoba narcystyczna , która  jest w znacznej mierze pochłonięta sobą, unieważniająca emocje innych, krytyczna i dewaluująca nie jest bez wątpienia przykładem łatwego do współpracy pacjenta. Jednocześnie coraz więcej osób z tym typem osobowości pojawia  się w terapii . Wymagania świata zewnętrznego w połączeniu  z wewnętrznym imperatywem bycia najlepszym i ze wszech miar wyjątkowym sprawiają ,że osoby narcystyczne coraz częściej  poszukują pomocy . Warsztat poświęcony jest pracy z problemami jakie są charakterystyczne dla funkcjonowania pacjentów z osobowością narcystyczną. Składa się z następujących części:

  1. Omówienie charakterystyki osobowości narcystycznej  i  etiologii cech w świetle współczesnych badań.  Odmiany osobowości  narcystycznej
  2. Zasady diagnozy, problemy występujące podczas diagnozy, diagnoza różnicowa. Zaburzenia współwystępujące.
  3. Konceptualizacja zaburzenia w ramach modelu poznawczo behawioralnego. Typowe problemy, sposób myślenia, charakterystyczne zniekształcenia poznawcze i strategie radzenia sobie. Podobieństwa i różnice w konceptualizacji poznawczo behawioralnej i stosowanej w terapii schematu
  4. Tworzenie planów  terapii . Cele strategiczne i taktyczne.
  5. Omówienie i prezentacja technik pracy terapeutycznej stosowanych w leczeniu zaburzeń osobowości narcystycznej .
  6. Omówienie istotnych cech relacji terapeutycznej stosowanej w pracy z pacjentami z osobowością narcystyczną. Typowe pułapki i problemy występujące  w relacji z tymi osobami. Ćwiczenia świadomego budowania właściwej  relacji terapeutycznej .
  7. Ćwiczenia warsztatowe pracy z interwencjami terapeutycznymi  w oparciu o przykłady z pracy klinicznej.

Prowadzenie: Marta Barabasz

Zajęcia odbędą się w trybie on-line. Pobierz klienta aplikacji ZOOM do udziału w zajęciach on-line. Do uczestnictwa w szkoleniu online, niezbędny jest komputer lub smartfon z dostępem do internetu, kamerą, mikrofonem i głośnikiem oraz spokojne miejsce do pracy.

Udostępnij ten artykuł!

Przejdź do góry